Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć psychozę?

Moją żonę leczy prywatnie lekarz psychiatra - już ponad 3 miesiące i bez efektu. W lipcu otrzymywała S*** T*** 50 mg 1 tabletkę rano, w sierpniu A*** 20 mg również 1 rano. We wrześniu i październiku bierze S*** 50 mg + H**** 25 mg jedną rano i w południe, a wieczór 2. Niestety żadnych efektów. Żona ma urojenia, wmawia sobie różne choroby. Rano ma podwyższone ciśnienie do 240. Daję T*** C*** 5 mg i ciśnienie obniża się do 140-150. Proszę o poradę, czy dalej korzystać z usług tego lekarza, bo już 4 miesiąc leczy bez efektu.

KOBIETA, 74 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Nie jestem psychiatrą i oczywiście nie znam się na doborze dawek leków psychotropowych, jakie zażywa Pana żona. Rozumiem, że żona z racji urojeń cierpi na jakiś rodzaj psychozy. Warto podczas najbliższej wizyty u lekarza psychiatry zasugerować, że przepisane leki nie skutkują w przypadku Pana żony. Może wówczas zmieni leki na bardziej skuteczne. Proszę również wspomnieć o podwyższonym ciśnieniu. To bardzo niepokojący objaw. Jeśli żona cierpi również na nadciśnienie, może trzeba będzie zmodyfikować proces leczenia. Terapia zaburzeń psychotycznych oczywiście jest trudna. Czasami niektóre objawy są oporne na farmakoterapię. Jednak w większości przypadków daje się dobrać leki w taki sposób, że niwelują one objawy chorobowe w postaci urojeń czy omamów. Jeżeli sposób leczenia nie odpowiada Państwu albo mają Państwo jakieś wątpliwości, można skonsultować się z innym lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy