Jak leczyć schizofrenię paranoidalną, jeśli leki przestają działać?

Witam. Mam pytanie które dotyczy zdiagnozowanej schizofrenii paranoidalnej. Osoba o ktora chcialabym zapytać choruje 16 lat i bierze regularnie leki, problem jest w tym, że po jakimś czasie leki te przestają działać (od zeszlego roku pomimo przyjmowania leków była w szpitalu 5 razy). Czy można cos z tym zrobic?

Trudno powiedzieć nie znając pacjentki. Czasami zmienia się leki, czasami lekarza. Bywają jednak pacjenci z tą chorobą, którzy są oporni na leki tak samo jak i tacy, którzy bardzo dobrze reagują na leki i mają bardzo długie okresy remisji.

Witam serdecznie, można
1. Zmienić leki
2. Zmienić dawkę
3.Zmienić lekarza prowadzącego
4. Skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej

Pozdrawiam