Jak leczyć skutecznie te zaburzenia lękowe?

Mam pytanie. Od około 1 roku leczę nerwicę lękowa - mój terapeuta pomógł mi ale dalej jestem i prowadzimy terapię schematów. Ataki paniki ustąpiły bardzo szybko jednak pozostawały objawy somatyczne, które w trakcie terapii zanikały jeden po drugim jak ręką odjął. Problem leży w tym, że od jakiegoś czasu czuje przeskakiwanie w krtani.. Czasem ból. Dodam, że mam bardzo spięte barki, plecy,kark. Byłam u dwóch fizjoterapeutów ale obaj mówili że muszę to u psychologa przerobić. Nie jest to typowe uczucie ściskania w gardle, guli w gardle. Po prostu coś przeskakuje i mnie to bardzo drażni,czesto mam problemy z przelykaniem,jakby próbuje coś przełknąć ale nie mogę tego ruchu normalnie wykonać. Stosuje techniki rozluźniania, jestem naprawdę na świetnej drodze ku zdrowiu ale niepokoi mnie wciąż to gardło,dodam że nie bralam żadnych leków lecząc zaburzenie na tle lękowym

Witam Panią,

proszę rozważyć konsultację psychiatryczną i dodatkowo farmakoterapię.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś