Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć taką postać trądziku młodzieńczego?

Od lat 8 walczę z trądzikiem. Występuje w postaci grudek pod skórą, mam również bardzo tłustą cerę i rozszerzone otwarte pory. Stosuje dietę bezglutenową, nie jem slodyczy, nie piję mleka i alkoholu. Myję się mydłem rumiankowym, nie używam makijażu. Miałam badana krew, wyniki były bardzo dobre, wszytskie parametry w normie. Stężenie hormonów: testosteron, prolaktyna, TSH w normie. Miałam usg tarczycy, które potwierdziło, że tarczyjest zdrowa. Również żelazo i glukozę mam w normie. 2 lata temu badanie na bakterie Helicobacter pylori, której nie mam. Byłam u dwóch dermatologow, przepisali mi multum maści za grube pieniądze m. in. Benzacne, Duac, które nie przynosiły efektów, a wręcz pogarszały stan mojej skóry. Przyjmuje witaminę A E. Nic nie daje efektów. Proszę o radę
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Możliwe, że zostanie Pani zaproponowana do wdrożenia odpowiednia pielęgnacja domowa połączona z zabiegami oczyszczającymi i regulującymi prace gruczołów łojowych.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy