Jak leczyć to przewlekłe zapalenie migdałów?

Dzień Dobry. Mam problemy z migdałami od jakichś 7 miesięcy oraz uchem. Laryngolog stwierdził że mam przelekle zapalenie migdałów ponieważ w migdalach cały czas zbiera się ropa i luki podniebienne są zzaczerwinione cały czas przy tym tym węzły chlonne są powiększone i żółty jezyk. Robiłam wymaz z gardła i wyszedł ujemny, badania krwi dobre. Leczono już mnie chyba 6 antybiotykami ale na marne. Lekarz zaleca nie usuwanie migdałów więc nie wiem co mam tak naprawdę robić. Proszę o pomoc

Ziołolecznictwo posiada liczne surowce znajdujące zastosowanie w terapiach zapalenia migdałków, niezależnie od przyczyny infekcji, czy to bakteryjnej, czy wirusowej. Wykorzystuje się m.in. surowce o działaniu odkażającym gardło.

Wiele z tych substancji wykazuje silne działanie (m.in. olejki eteryczne), dlatego ich stosowanie jest zależne od wielu czynników, między innymi stosowanego leczenia czy osobniczych nietolerancji (np. potencjalnych alergii).

Duże znaczenia ma w tym przypadku podłoże zapalenia (bakteryjne, wirusowe) ponieważ terapia ziołowa powinna uzupełniać / wzmacniać działanie terapii farmakologicznej. Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl