Jak leczyć to uzależnienie od masturbacji?

Witam, mam 18 lat i wydaje mi się, ze jestem uzależniona od masturbacji. Robię to kilka razy dziennie kilka razy pod rząd. Na ogół może to być około 8/10 razy dziennie. Jak współżyje z partnerem to mam problem żeby dojść ale po skończeniu seksu i tak się masturbuje i szybko dochodzę. Z domu nie wyjdę dopóki nie zaspokoje swoich potrzeb. Nie zrobię tez nic innego. I chciała bym się dowiedzieć czy to jest już nimfomanka czy jakaś inna choroba psychiczna i dlaczego tak może być. Dodam jeszcze ze nie odczuwam żadnego zmęczenia przy tym, tylko właśnie jeszcze większa energię i i mam coraz większe chęci do tego.

Ważne jest również zrozumienie, że to nie jest kwestia "choroby psychicznej" w klasycznym sensie, ale raczej problemu behawioralnego, który można skutecznie leczyć. Jeśli odczuwa Pani, że to uzależnienie wpływa na jakość życia i relacje, warto skonsultować się z terapeutą, który ma doświadczenie w leczeniu uzależnień behawioralnych i zaburzeń seksualnych.Zalecałbym, aby nie zwlekać z szukaniem pomocy. Im wcześniej zacznie się pracować nad tym problemem, tym łatwiej będzie go przezwyciężyć. Terapia może pomóc nie tylko w redukcji liczby epizodów masturbacji, ale także w budowaniu zdrowszych nawyków i relacji seksualnych, które będą dla Pani satysfakcjonujące.