Jak leczyć układowe choroby tkanki łącznej? Czy tylko sterydami?

Zdiagnozowano u mnie "układową chorobę tkanki łącznej". Lekarz powiedział, że można leczyć ją wyłącznie sterydami, czy aby na pewno? Czy istnieją jakieś metody, aby objawy nie były tak uciążliwe?
ponad rok temu

Witam,

Układowe choroby tkanki łącznej rzeczywiście leczy się między innymi glikokortykosteroidami, zwykle w połączeniu z innymi lekami. Konkretny schemat leczenia zależy od danej choroby, których bardzo wiele znajduje się pod wyżej wymienioną nazwą grupy.

Pozdrawiam