Jak leczyć uzależnienie od kropli do nosa u 23-latki?

Witam! Od 5 lat borykam się z uzaleznieniem od kropli do nosa, z którego zdałam sobie sprawę teraz, wcześniej było to na porządku dziennym, ze wszędzie poruszalam sie z kroplami do nosa. Niestety miałam już dość tego paralizu gdy w kieszeni zabrakło buteleczki z kroplami, więc postanowiłam z tym walczyć, niestety sposobem "na jedną dziurkę" .. I tu pojawia się moje pytanie, kiedy błona śluzowa nosa się zregeneruje i zacznie normalnie funkcjonować? Chcę zerwać z tym nalogiem i jestem zdeterminowana, lecz nie wiem czy mój nos bedzie kiedykolwiek jeszcze funkcjonować bez kropli. Po 2 tygodniach bez kropli na jedną dziurke niestety pozostaje ona nadal zatkana, choć już w mniejszym stopniu. Czy mam jakieś szsnse? Jakie kroki podjąć?

Dzień Dobry Pani:)

Zachęcam Panią do rozważenia terapii w paradygmacie poznaczo-behawioralnym.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605