Jak leczyć wypadanie włosów u 38-latka?

Witam. Odnośnie łysienia. Zaczęło się jak miałem ok. 20 lat teraz mam 38 i przerzedzone włosy. Nie powiem, że to przyjemny widok bo każdy chciałby je mieć. Czy jest jakaś skuteczna metoda i czy warto w każdym stadium iść z tym problemem do lekarza. Czasami piecze mnie skóra głowy, wydaję mi się, że bardziej w przypadku np. na następny dzień po wypiciu alkoholu a czasami bez powodu.Słyszałem też coś o przeszczepie ale czy to metoda dająca trwały efekt. Proszę o odp. lekarza nie psychologów.Pozdr

Łysienie typu męskiego jest naturalne, jednak uczucie pieczenia skóry głowy wskazuje, że może być dodatkowa, inna przyczyna. Jeśli tak, leczenie może przynajmniej zahamować utratę włosów. Warto więc odwiedzić dermatologa.