Jak leczyć zakażenia drożdżakowe?

Witam. Mam problem zwiazany z drozdzakami, postaram sie go przedstawic. Bylem przez 2 lata ze swoja dziewczyna na poczatku nie mielismy problemow z zadna infekcja grzybiczna. Po jakims roku od wspolzycia , partnerce u partnerki pojawily sie drozdzaki w pochwie po zaleczeniu i ponownym wspolzyciu ta cholerna choroba wracala. Wtedy w zwiazku nastapil powazny kryzys bo partnerka strasznie to przezywala i w sumie sie nie dziwie nikt nie chve miec grzyba zwlaszcza w tych miejscach. W miedzyczasie zrobilem wymaz z penisa i nic nie wykazalo. Po 2 latach bycia razem sie rozstalismy (jednym z powodow byla wlasnie ta grzybica) przez rok sie nie spotykalismy ja mialem 2 partnerki jedna stala 3miesiace ona miala jedna przygode i ptzez ten okres ani mi ani jej nie dzialy sie podobne sytuacje z grzybica. Osatnio jednak zaczelsmy sie spotykac i po pierwszym zblizeniu seks oralny i klasyczny znowu zaczela miec w pochwie drozdzaki... Sam nie wiem co o tym myslec czy ja jestem chory czy po prostu nie pasujemy fizycznie do siebie ? Nie wiem... Wczoraj zrobilem wymaz z jamy ustnej i gardla i czekam na wyniki. Jautro maja byc nie wiem gdzie sie udac z tymi wynikami. Prosze o pomoc bo sam jiz nie wiem co mam myslec i jak rozwiazac ta trudna sytuacje. Powiem ze gdyby nie ta paskudna choroba to moze juz bysmy planowali slub ? Kto wie ? Coraz bardziej mysle ze ja jestem zakazony czyms i ja zarazam. Ostatnio zaczely mi sie tez pojawiac jakies zmiany skorne swedza mnie plecy i rece, mam bialy nalot na jezyku. Prosze o pomoc

Lek. Michał Lenard

Jeżeli wyniki Pana badań wyjdą dodatnie, konieczne będzie leczenie przez dermatologa. Jeżeli wyjdą ujemnie, sugeruję doradzić partnerce wizytę u lekarza i badania w kierunku niedoborów odporności. Pozdrawiam!