Jak mam jeść, żeby nie nabrać masy?

Jak mam jeść żeby nie nabrać masy? Ja jem tak: śniadanie 9.00/10.00 rano - 2 kromki chleba z pomidorem i ogórkiem bez masła (chleb pz ewentualnie 1 bułka pz), obiad 13.30/14.30: zupa/drugie danie (ja robię tak że jak np. mam ziemniaki,surówkę,mięso to jem całe mięso i surówkę a kartofli bardzo mało) 17.00/18.00: 1 jabłko (albo jakiś owoc) ewentualnie 1 kromka chleba (pz) z ogórkiem i pomidorem, kolacja 20.00/21.00: 2 kromki chleba z ogórkiem i pomidorem. No jeśli chodzi o batony,czekoladę itp. to takich rzeczy nie jem od dłuższego czasu. Ale co z jogurtami, budyniami, co z kakao, chrupkami kukurydzianymi, musli/płatki ,ser żółty, makarony, mleko, lody (tego też nie jem dużo, ale bardzo lubię mleko itp.) a i od pewnego czasu też nie jem szynek i kiełbas - co z nimi? * pz- pełno ziarniste.
ponad rok temu

Witam,

Twój jadłospis jest mało urozmaicony i monotonny. Powinnaś nauczyć się jeść zdrowo i smacznie, bo te dwie rzeczy się nie wykluczają. Wybieraj zdrowe produkty i łącz je w ciekawe dania. Szukaj przepisów na dietetyczne potrawy niepozbawione smaku. Powinnaś spożywać wszystkie produkty, ale w ograniczonych ilościach. Z powodzeniem możesz jeść wędliny i nabiał- ten chudy, a wędliny drobiowe czy pieczone szynki z chudych kawałków mięsa. Museli również nie jest zabronione. Najlepiej je zrobić samemu z płatków owsianych, pestek słonecznika, pestek dyni, moreli suszonych i orzechów, bez dodatku zbędnego cukru. Możesz również jeść museli kupne, ale zwracaj uwagę na etykiety i porównuj płatki różnych firm, wybierając te o jak najmniejszej ilości cukru i kcal. Powinnaś wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)

Dodatkowo spożywaj posiłki częściej, co 2-3 godziny w ilości 4-5 posiłków dziennie. Inne przydatne informacje znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.