POMOCY

Jak mam jeść żeby nie nabrać masy ? Ja jem tak: śniadanie 9.00/10.00 rano - 2 kromki chleba z pomidorem i ogórkiem bez masła (chleb pz ewentualnie 1 bułka pz) po południu: obiad 13.30/14.30: zupa/drugie danie (ja robię tak że jak np. mam ziemniaki,surówkę,mięso to jem całe mięso i surówkę a kartofli bardzo mało) 17.00/18.00: 1 jabłko (albo jakiś owoc) ewentualnie 1 kromka chleba (pz) z ogórkiem i pomidorem. kolacja 20.00/21.00: 2 kromki chleba z ogórkiem i pomidorem. No jeśli chodzi o batony,czekoladę itp.. to takich rzeczy nie jem od dłuższego czasu. Ale co z jogurtami,budyniami,co z kakao,chrupkami kukurydzianymi,musli/płatki,ser żółty,makarony,mleko,lody (tego też nie jem dużo ale bardzo lubię mleko itp.) a i od pewnego czasu też nie jem szynek i kiełbas - co z nimi ? * pz- pełno ziarniste.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.
Chwilowe diety nie są najlepszym sposobem na trwałe zmniejszenie wagi ciała. Diety takie często mają doprowadzić do szybkiej utraty wagi lub zakładają unikanie określonych produktów spożywczych. Możliwe jest oczywiście zrzucenie wagi ciała w początkowych stadiach stosowania takiej diety, jednak dieta, która poważnie ogranicza liczbę spożywanych kalorii lub eliminuje określone produkty, jest ciężka do stosowania przed dłuższy czas. Większość ludzi szybko się nimi męczy, wracając tym samym do swojej poprzedniej wagi.
Badania wskazują, że chudnięcie w tempie 0,5 do 1,5 kilograma tygodniowo poprzez wybieranie zdrowych posiłków, zjadanie średniej wielkości porcji oraz wprowadzanie aktywności fizycznej do obowiązków dnia codziennego jest najlepszym sposobem na zrzucenie wagi ciała i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli - wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).
Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej - około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj, że odpowiednia motywacja na pewno pomoże osiągnąć Twój cel.
artykuły o tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-fast-foody-moga-byc-zdrowe
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zachęcamy do zadawania innych pytań na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty