Złe nawyki żywieniowe

Mam prawie 17 lat i ważę 61 kg przy wzroście 168 cm ;( Chodzę do szkoły średniej. Moje porcje żywieniowe są małe ale i tak jestem gruba ;p śniadanie jem dopiero o godz 9-10 i jest to bułka z twarożkiem i szczypiorkiem+ sałata zielona + ogórek + rzodkiewka + pomidor. Zdarza się tak, że nawet tego śniadania nie jem xD Obiad to często jest godz 4-5, ale że nie jem gotowanych rzeczy, więc sięgam po kromki chleba białego, ale bez szynki, bo nie jem. Tyle mojego jedzenia i nadal jestem gruba. Co poradzić ?:P
KOBIETA ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI, obliczony dla podanych przez Ciebie wartości wzrostu i masy ciała, wynosi 21,6. Wiedząc, że norma mieści się w granicach 19-24,5, oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Zdecydowanie nie powinnaś się zatem odchudzać! Zdecydowanie powinnaś jednak zmienić swoje nawyki żywieniowe, ponieważ są one nieprawidłowe! Zawsze powinnaś jadać śniadania, a ponadto powinnaś spożywać 4-5 małych posiłków dziennie, przy czym codziennie powinny one zawierać ciepłe obiady. Ogólnie mówiąc powinnaś kierować się zasadami zdrowego żywienia, które opisuje piramida zdrowego żywienia.
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy