Jak zrzucić kilka kilogramów?

Czy na brzuchu może zostać obwisła skóra? Ważę 70 kg, mam 19 lat, jestem kobietą, mam aktywną pracę, gdzie bardzo dużo się ruszam. Podejmowałam już różne diety, głodówkę. U mnie w rodzinie nikt nie ma problemów z otyłością. Jak najlepiej zrzucić od 5 do 8 kg? Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Niestety nie podała Pani wartości swojego wzrostu, co w zasadzie uniemożliwia ocenę prawidłowości Pani masy ciała. Najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem, według którego może Pani ocenić swoją masę ciała jest BMI.
BMI [kg/m2] = masa ciała [kg]/ wzrost [m2]
Interpretacja wyniku: Jeśli BMI mieści się w granicach 18,5-24,9 kg/m2, odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Jeśli jest wyższe niż 25 kg/m2 zalecana jest utrata masy ciała, dzięki której BMI będzie mieściło się w granicach normy.
Jeżeli rzeczywiście masz nadwagę lub otyłość, powinnaś pomyśleć o redukcji masy ciała poprzez zasady zdrowego żywienia i regularną aktywność fizyczną. Zasady zdrowego żywienia opisuje piramida zdrowego żywienia.
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak szybko zrzucić kilka kilogramów?

Mam 52 warzę 61kg wzrost 153 i mam duży brzuch jaka dieta żeby szybko zgubić brzuch ,i jakie ćwiczenia bez brzuszków.Mam rowerek stacjonarny.Pozdrawiam.
ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
71 poziom zaufania

Witam
W kwestii diety warto wprowadzić zasady zdrowego odżywiania:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)
Aktywność fizyczna ukierunkowana na utratę tkanki tłuszczowej z okolic brzucha powinna opierać się na ćwiczeniach wykorzystujących mięśnie tych partii ciała. Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym również będą pomocne w tym zakresie. Warto zmobilizować się do codziennych ćwiczeń w wymiarze czasowym minimum 35 minut.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak bezpiecznie zrzucić kilka kilogramów?

witam mam 17 lat 170 cm wzrostu i waze 82 kg jestem tym strasznie zalamana chce przejsc na diete jak na razie odrzucilam calkowicie napolje gazowane i slodycze co dalej
17 LAT ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
71 poziom zaufania

Witam
W kwestii diety istotna jest regularność spożywania posiłków - w ten sposób metabolizm stabilizuje się, co zapobiega odkładaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej "na zapas". Warto wprowadzić 5 posiłków dziennie. Jednocześnie jednak wśród tych posiłków przeważać powinny zdrowe produkty - spośród produktów zbożowych są to przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby. Cenne w diecie jest też mleko i produkty mleczne obfitujące w wapń, który wspomaga rozwój kości.
W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się dużo świeżych (lub gotowanych na parze) warzyw i owoców - są one bogate w witaminy i składniki mineralne, a także zawierają dużo błonnika, który wspomaga pracę jelit i daje uczucie sytości.
Unikać należy natomiast kalorycznych produktów - zwłaszcza przekąsek typu chipsy i słodyczy oraz napojów słodzonych (soki, coca cola, wody smakowe itp.)
Warto także wprowadzić regularną aktywność fizyczną. Może być nią dowolna forma sportu, realizowana minimum 4 razy w tygodniu. W ten sposób masa ciała będzie stopniowo normować się, jednak warto uzbroić się w cierpliwość.
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty