Urodziłam 7 miesięcy temu - jak mogę schudnąć?

Witam, mam 7 miesięczną córeczkę .Mój problem to waga nie mogę się  pozbyć wagi ważę 78 kg przy wzroście 165cm przed ciążą ważyłam 65 chciałabym zrzucić przynajmniej 13 kg co mam robić? Problem w tym ze lubię jeść zwłaszcza wieczorami
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Spadek masy ciała po ciąży zazwyczaj nie jest łatwy. Nie podała Pani jednak bardzo ważnej informacji, czyli czy karmi Pani piersią. Proszę bowiem pamiętać, że dieta dla kobiet karmiących jest indywidualna. Musi Pani także pamiętać, że podczas karmienia nie można stosować restrykcyjnych diet odchudzających, ponieważ może to zaszkodzić i dziecku, i Pani.

Po pierwsze proponujemy aktywność fizyczną, przy czym nie powinny być to ćwiczenia obciążające kręgosłup. Proponujemy zatem pływanie, rower, nordic walking czy częste spacery z dzieckiem.
Po drugie proponujemy odżywiać się zgodnie z zaleceniami piramidy zdrowego żywienia.
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.