Jak mam leczyć te ciągłe bóle głowy?
Witam serdecznie, od kilku lat desperacko walczę z tępym bólem głowy, nasilającym się od strony twarzy, piskiem w uszach. Nos mam drożny, za to wydzielina nieustannie spływa mi do gardła. Zrobiłem rezonans głowy i opis brzmi: Okrężne zgrubienia błony śluzowej do 9 mm zatok przynosowych, mniejsze w komórkach sitowia. Sygnał płynu w pojedynczych komórkach wyrostków sutkowatych (P>L). Oczodoły bez widocznych zmian. Laryngolog rozłożył ręce. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Przykro nam, że występują u Pana przewlekłe dolegliwości bólowe natury neurologicznej. Najważniejszym postępowaniem byłoby odnalezienie dokładnej przyczyny takiego stanu.
Wykonane dotychczas badanie rezonansu głowy może prawdopodobnie wskazywać na obecność zmian odpowiadających polipom lub torbielom w poszczególnych zatokach. Natomiast występowanie płynu w wyrostkach sutkowych mogłoby wskazywać na stan zapalny, powodujący pewne objawy bólowe. Może to być powikłanie po chorobach uszu. Dzieje się tak, gdyż wyrostek sutkowy zlokalizowany jest w pobliżu ucha środkowego i wewnętrznego.
Taka przypadłość mogłaby niestety powodować przewlekłe bóle głowy, zazwyczaj o tępym i uciskowym charakterze, promieniujące od twarzy.
Aby wyleczyć istniejące i dokuczliwe objawy, w pierwszej kolejności powinno się wyeliminować źródło takich dolegliwości. Zalecamy Panu ponowną konsultację z lekarzem laryngologiem. Specjalista prawdopodobnie może zdecydować o przeprowadzeniu zabiegu usunięcia powstałych zmian, które mogłyby odpowiadać za takie stany bólowe.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/wyrostek-sutkowaty-wyglad-budowa-objawy-i-leczenie-zapalenie
https://portal.abczdrowie.pl/polipy-nosa
https://portal.abczdrowie.pl/chore-zatoki-przyczyny-objawy-leczenie