Jak mam poradzić sobie z takimi problemami?

Witam potrzebuję pomocy, gdyż posiadam niską pewność siebie. Ostatnio wszystko mnie denerwuje, jestem wrażliwa, ciągle chce mi się płakać, wiecznie analizuję to co było, co mogłam zrobić lepiej, jak również czego nie zrobić, co nie powiedzieć. Dodatkowo ciągle myślę o przyszłości której się boję i to w takim stopniu, że jak tylko o niej pomyślę nadchodzą od razu ataki paniki. Boli mnie ręka, zauważyłam zależność między bólem a stresem. Jak on znika nie czuję bólu. Do tego dochodzą problemy ze snem, budzę się dużo wcześniej, jestem zmęczona, wystarczy że o czymś pomyślę już mam oczy pełne łez. Byłam na badaniach krwi i okresowych, okazało się że mam zbyt wysokie ciśnienie, tętno utrzymuje się to dłuższy czas, jak również posiadam podwyższone OB i odczuwam skurcze w klatce piersiowej. Chciałabym normalnie funkcjonować, nie myśleć tylko o tym co będzie i więcej myśleć o sobie, a nie tylko o innych, co pomyślą, co zrobią co powiedzieli. Trochę jakbym chciała kontrolować wszystko i wszystkich. Z jednej strony wiem, że tak nie powinno być, a z drugiej jest to silniejsze ode mnie. Zdecydowanie wyniszcza mi to organizm, jest to męczące i odbiera całą radość życia. Zaznaczę, że nie mam męża/chłopaka, mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, pracuję na etacie w biurze przy pracy biurowej. Mimo to ciągle myślę, co z rodzicami co z domem rodzinnym, czy rodzina będzie zdrowa, a ja sama i swoje szczęście mam wrażenie, że odsuwam w dal.
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy, w tym lęk o przyszłość, ataki paniki,

skłonność do rozpamiętywania przeszłości, problemy ze snem,

dolegliwości powiązane ze stresem wskazują na zaburzenia lękowe,

które nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie

niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność

społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzenia lękowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych, takich jak kołatanie

serca, ucisk w klatce piersiowej, ból głowy…, które jeszcze bardziej

potęgują lęk i poczucie bezradności.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka

i brak wiary w swoje możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie

obszary funkcjonowania i sprawiają, że odczuwa Pani dyskomfort

i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani

w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie

niską samoocenę oraz poczucie frustracji i przygnębienia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz wzmocnić poczucie własnej wartości,

dzięki czemu odzyska Pani spokój harmonię wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/