Jak mam postępować przy przedwczesnym wytrysku?

Witam, mam 22 lata i z dziewczyną w związku jesteśmy od 3/4 lat, seks uprawiamy od 3, nie mieszkamy jeszcze razem, więc okazje do seksu nie zdarzają się zbyt często. Uprawiamy seks wtedy gdy gdzieś jedziemy, w samochodzie, bądź jeśli któryś z domów jest wolny. Uprawiamy go raz rzadziej, raz częściej, ale średnio może 4/5 razy w miesiącu. Większość naszych zbliżeń kończy się na tym, że albo po dosłownie 2 minutach skończe, albo muszę co chwile powstrzymywać się i przerywać (start-stop). Pytanie brzmi nastepująco: Powinienem martwić się przedwczesnym wytryskiem, mam udać się do seksuloga? Mam taką małą nadzieje, że problemem może być to, że nie uprawiamy go regularnie (za jakiś czas mieszkać będziemy prawdopodobnie razem, więc częstotliwość stosunków się zwiekszy na pewno), ale podłamuje mnie to, że za każdym razem wygląda to tak samo.

Szanowny Panie,

Zachęcam do skonsultowania się z seksuologiem, który rozwieje Pana wątpliwości i będzie w stanie postawić diagnozę,a także wykluczyć przyczyny medyczne. Zachodzi w opisywanej przez Pana sytuacji kilka okoliczności, które mogą znacząco wpływać na jakość Państwa zbliżeń: nieregularność stosunków, przestrzeń, pośpiech i stres. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę przed i w trakcie zbliżenia, która będzie sprzyjała rozluźnieniu - by nie musieć się spieszyć, ale móc cieszyć dotykiem, bliskością i seksem. Czynnik psychiczny bywa bardzo niedoceniany, a odgrywa dużą rolę.

Życzę dużo dobrego

Małgorzata Ziółkowska