Jak mam postępować z takim bólem podbrzusza?

Witam, pisze z zapytaniem czy powinnam się martwić i co to prawdopodobnie może być. Mam ból w dolnej lewej części brzucha myślałam że to wyrostek lecz on jest po drugiej stronie. Zaczęłam czytać i wyczytałam że prawdopodobnie to zapalenie jajników. Moje następujące objawy- kujący ból w miejscu jajnika, ból przy stosunku boli w różnych momentach od miesiąca, Nadmiar oraz bardzo wodnista wydzielina z pochwy zastanawiałam sie czy to nie infekcja ale nie mam żadnych pieczeń swedzen czy nie przyjemnego zapachu, tylko właśnie ten doskwierający ból.to nie ból podbrzusza przed okresowego tylko boli w jednym punkcie niezależnie od cyklu. Zaczynam się martwic bo ten ból jest naprawdę nie przyjemny mam nadzieję na zwrotną odpowiedź z góry dziękuję:)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból podbrzusza może świadczyć o wielu schorzeniach, często występuje przy nieprawidłowościach funkcjonowania układu pokarmowego, moczowego, a także płciowego. Przypisanie bólu do przyczyny następuje zazwyczaj w czasie badania lekarskiego, do którego namawiam. Zachęcam również do przeczytania naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob.

Zapalenie jajników, które Pani podejrzewa, charakteryzuje najczęściej nagły ból po obu stronach podbrzusza (jakby skurcz), upławy oraz silny ból podczas stosunku. Czasami odczuwane dolegliwości obejmują obszar ud i pachwin, nierzadko występuje podwyższona temperatura i osłabienie. Często kobiety zauważają także odruch wymiotny przy ucisku podbrzusza. Nieleczone zapalenie może prowadzić w ostateczności do niepłodności, zatem proszę nie zwlekać z konsultacją u ginekologa. Po potwierdzeniu diagnozy lekarz przepisze odpowiedni antybiotyk oraz leki przeciwzapalne, a całość kuracji będzie trwała w typowym przypadku do dwóch tygodni.

Więcej na temat jajników można znaleźć w poniższych materiałach:

https://portal.abczdrowie.pl/jajniki,

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.