Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam postępować z uszkodzeniem tej stopy?

Witam mam pytanie odnośnie mojej prawej nogi, która ma ganglion od dziecka, a ostatnio stwierdzono mi ze jest ona uszkodzona w stawie skokowym, robiłem punkcję tego ganglionu z 4 razy, ale jak zacząłem trochę więcej chodzić, to co chwila się pojawiał na nowo, nie boli mnie sam ganglion, a właśnie uszkodzony staw, zalecono mi rehabilitacje stopy i nie usuwanie ganglionu, ponieważ nie powiększa się od ostatniej punkcji, znacznie więcej płynu jest w prawej nodze niż w lewej, a pytanie mam co najbardziej mi się opłaca, czy operacja całej stopy, czy jednak rehabilitacja jej? Pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zasugerować kontakt z lekarzem ortopedą oraz fizjoterapeutą. W pytaniu pisze Pan, że ganglion, który jest przyczyną dolegliwości bólowych oraz utrudnień w poruszaniu towarzyszy Panu od dziecka. Jego obecność mogła zapewne przyczynić się do uszkodzenia stawów w stopie, a co za tym idzie, zwiększyć jej bolesność. Wspomina Pan, że wykonał już pewne badania, które nie dają jednoznacznej odpowiedzi, co do konieczności usuwania tej narośli. Z tego też względu warto byłoby udać się na konsultację do ortopedy, który może zalecić rozszerzenie diagnostyki stopy o badania obrazowe, np. RTG czy USG, aby stwierdzić jakie postępowanie należy zastosować. Możliwe także, że fizjoterapeuta będzie w stanie pomóc już na tym etapie. Same ćwiczenia w takiej sytuacji również mogą być bardzo pomocne. W związku z powyższym rozmowa ze specjalistą na pewno jest wskazana i rozwieje Pańskie wątpliwości, co do działań jakie należy podjąć.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy