Jak mam rozpoznać bez dodatkowych badań, że kręg się zrósł?

Witam, ma kompresyjne złamanie kręgu lędźwiowego. Noszę gorset. Po prawie 3 miesiącach lekarz pozwolił mi zdjąć gorset. Odczuwałam jednak ból w okolicy tego kręgu i dostałam skierowanie na scyntygrafię - obraz wskazuje na fazę naprawczą. Znowu zalecono mi noszenie gorsetu, bo okazało się, że kręg się jeszcze nie zrósł. Mam nosić gorset dopóki będę czuła ból w okolicy złamania. Jak mam rozpoznać bez dodatkowych badań, że kręg się zrósł? Nie mogę przecież co kilka tygodni wykonywać scyntygrafii.

Szanowana Pani, faza naprawcza w scysntygrafii oznacza po prostu postepujący zrost kostny. W takim wypadku wystarczające będzie badanie kontrolne rtg celowane na złamany krąg. Porównanie wyniku RTG wyjściowego(bezposrednio po złamaniu) z rtg kontrolnym po kilku misiącach powinno dać odpowiedź na Pani wątpliwości. Wykonane zdjęcia powienien ocenić nie ortopeda prowadzący leczenie. Przyjmuję, że jest Pani osoba zdrową - nie chorującą na schorzenia przewlekłe, które mogłyby zaburzać przebieg zrostu kostnego. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.