Jak mam rozumieć taką diagnozę postawioną przez lekarza?

Dzień dobry, zdiagnozowano u mnie f61, jednak nie sprecyzowano tej diagnozy. W epikryzie napisano jedynie, że 'buduję narcystyczny obraz siebie' oraz, że 'posługuję się prynitywnymi mechanizmami obronnymi, takimi jak zaprzeczenie, prymitywna idealizacja i dewaluacja czy rozszczepienie'. Czy jest możliwość sprecyzowania tej diagnozy?

Witam! F61 oznacza mieszane zaburzenia osobowości, natomiast w epikryzie przedstawiono mechanizmy ekspresji. Należy jednak zauważyć, że oceny nawet w oparciu o testy projekcyjne niosą zawsze dość dużą dozę subiektywności. Jeżeli w codziennym życiu nie nastręcza to problemów, to nie ma się czym przejmować Pozdrawiam W. Łuczkowski.