Jak mam sobie poradzić ze stresem?

Witam, mam 24 lata i od jakiś 8 miesięcy dopada mnie przeszywający moje ciało stres. Występuję on zazwyczaj, gdy w pracy (przez pandemie) mamy różne szkolenia online, to jak ktoś się mnie coś pyta to dopada mnie taki stres, że ręce mi zaczynają drżeć, szyja mam uczucie strasznego napięcia w całym ciele oraz mam chęć po prostu uciec. Zarówno na kursie z francuskiego mam to samo, gdy lektor mnie się zapyta o coś albo mam coś powiedzieć to chcę uciec. Czasem też takie objawy występują, gdy WIEM, że poznam kogoś nowego. Nie wiem za bardzo jak sobie z tym radzić, a dość mi to doskiwera.

Charakter opisywanych przez Panią trudności może wskazywać na zaburzenie lękowe o charakterze fobii społecznej. Proszę rozważyć konsultację z psychologiem/psychoterapeutą (wskazany nurt pracy: poznawczo-behawioralny).