Jak poradzić sobie z trzesącymi rękoma?

Dzień dobry :) Mam na imię Ewa, mam 20 lat. Ostatnio zauważyłam, że zaczęły mi się trząść ręce i boli mnie czasami żołądek. Nawet jak rozmawiam z mamą przez telefon, to ręce mi się bardzo trzęsą. Nie wiem, co się dzieje. Proszę o odpowiedź :)

Witam serdecznie!

Na podstawie tak krótkiego opisu problemu trudno mi sugerować konkretną diagnozę i leczenie. Jeśli drżenie rąk pojawia się w sytuacjach oceny, wystąpień publicznych, zabierania głosu, może wskazywać to na fobię społeczną. Na temat fobii społecznej, jej przyczyn i leczenia może Pani przeczytać w wątkach:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-trzesacymi-sie-rekoma,
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jakie-cwiczenia-przy-fobii-spolecznej.

Drżenie rąk może być związane z zaburzeniami funkcji tarczycy, zaburzeniami elektrolitowymi, uzależnieniem od alkoholu i leków uspokajających. Podstawową diagnostykę w tym zakresie może wykonać lekarz rodzinny. Polecam Pani również konsultację u neurologa.

Z pozdrowieniami