Jak mieć płaski brzuch i zgrabne nogi?

Mam 14 lat, 165 cm wzrostu i ważę 55 kg. Chodzę codziennie na treningi w bieganiu, dziennie ćwiczę po 1 godz na siłowni. Gram 2 razy dziennie w kosza i raz dziennie w siatkę po 2 godz. Nie jem dużo słodyczy, na śniadanie piję kefir lub jogurt, jem dania w małych ilościach. Czasami ćwiczę fitness i się rozciągam. Bardzo zależy mi na umięśnionym płaskim brzuchu i zgrabnych nogach - jak to zrobić? Liczę na dobrą odpowiedź, pozdrawiam

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Aż trudno uwierzyć, że przy takim intensywnym trybie życia masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i nóg. Być może błędnie to interpretujesz i tak naprawdę masywne nogi świadczą o dużym umięśnieniu. Najlepiej udaj się do poradni dietetycznej na pomiar składu ciała, dzięki któremu dowiesz się, jaki masz % tkanki tłuszczowej, a jaki mięśniowej i czy skład ten jest prawidłowy czy też nie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonujesz ich tak wiele, że mięśnie brzucha z pewnością są wyćwiczone. Możesz spróbować pływania, które również uelastycznia i wysmukla ciało.

Pozdrawiam.