Jak mogę pomóc siostrze z depresją?

Witam, moja siostra ma 37 lat, od 10 lat leczy się na depresję, ale od kilku lat ma inne problemy, które się nasilają. Wcześniej siostra była bardzo aktywna, bystra, skończyła studia, póniej całkiem się zmieniła. Nie została dobrze zdiagnozowana przez neurologów, bierze coraz więcej leków, które nie pomagają. Ma problemy z mową, nie może dobrać słów, dziwnie buduje zdania, trzęsą jej się ręcę i całe ciało drży podczas snu, ma problemy z chodzeniem, zatacza się, nie może uczyć się nowych rzeczy, ciężko jej rozumieć nawet akcję w filmie, jakby cofnęła się w rozwoju, ma problemy z pamięcią, błędnie odbiera otoczenie, obcy mogą myśleć że jest pijana. Jest przez to wycofana ze społeczeństwa, nie może pracować. Czy ktoś mógłby coś poradzić w tej sprwie? Jaką chorobę to przypomina? Jakie badania wykonać? Albo nazwisko jakiegoś dobrego specjalisty do którego mogłabym zabrać siostrę? Bardzo proszę o odpowiedź, z gory dziękuję.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, występujące u Pani Siostry, mogą mocno zaniepokoić i to dobrze, że poszukuje Pani przyczyny symptomatycznej, pomagając Siostrze.

Z mojej perspektywy, wskazana byłaby ponowna szczegółowa konsultacja neurologiczna, jak również w kierunku boreliozy?
Widziałabym jako celową konsultację neuropsychologiczną, celem oceny funkcjonowania procesów poznawczych (pamięć, koncentracja).

Do rozważenia, podjęcie psychoterapii, domniemam, że Pani Siostra nie jest w trakcie terapii?

Z mojej strony, mam pytanie, a jak jest u Pani Siostry z suplementacją?
Aplikacja witamin/minerałów takich, jak: magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie!) wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, selen oraz wit. D3.
Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej.
Deficyty witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, i nawet amnezji, depresji i bezsenności.
Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma fundamentalne znaczenie w utrzymaniu optymalnej kondycji psychicznej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną , zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani i Siostry Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605