Jak mogę szybko schudnąć?

Mam 156 cm wzrostu, moja waga waha się zawsze między 60 a 65 kg. Nie czuje się dobrze ze sobą, zawsze byłam wytykana palcami, śmiali się ze mnie że jestem za gruba, żaden chłopak na mnie nie spojrzał nigdy jak na potencjalną dziewczynę, każdy mówił "Schudnij". Wyzwiska i nie miłe komentarze o swoim wyglądzie (i nie tylko) miałam również w domu. Największy problem mam z nogami, w udach mam 68 cm, w biodrach 99, w talii 78, w łydkach 37. W nogach, brzuchu, ale i na rękach mi wszystko zwisa, prawdopodobnie tłuszcz. Nie czuję się komfortowo, a raczej obrzydliwie, jestem młoda i wstydzę się iść na plażę. Jak widzę moje koleżanki kupujące spodnie 36, co najwyżej 38 to płacze bo wychodzą z idealnie dopasowanymi spodniami! To samo sukienki, sukienkę na wesele siostry szukałam chyba w 10 sklepach, i dopiero w sklepie gdzie było dużo "dużych" rozmiarów dostałam kupić sukienkę. Za każdym razem kupuje spodnie XL, sukienki wszystkie na ramiona wchodzą ale nie na dół. Co najgorsze dietetyczka z mojego miasta kazała mi przy wadze 64 kg się nie odchudzać, a jeszcze poszerzać ramiona, a ja nie chce wyglądać jak atletka lub jak po ciąży w wieku 20 lat, ramiona mi się podobają, boję się używać ćwiczeń siłowych dlatego wolę w ogóle nic nie mieć z nimi wspólnego. Pracuje w IKEA Industry, gdzie na co dzień dźwigam ciężary, więc tyle mi wystarczy, jest to praca fizyczna, często niestety siłowa. Jem sporo warzyw, nieco mniej owoców, i staram się unikać mocno kalorycznych potraw, czy jedzenia, a takze słodyczy i fast foodów. Ogólnie rzecz biorąc jestem wegetarianką. Proszę o pomoc, wiem że nie jest możliwe schudnąć z jednej rzeczy (w moim przypadku głównie nogi), ale chciałabym w końcu mieć te 50-55 kilo chociaż, a nie 60-65 i czuć się okropnie, nadal spotykam się z wieloma uwagami o wadze, zwłaszcza od mężczyzn.

Dzień dobry

Rzeczywiście nie jest możliwym schudnąć tylko z jednej części ciała. Ciężko jest mi powiedzieć dlaczego Pani waga jest wysoka, mając tak niewielką ilość informacji. Po pierwsze należałoby zrobić badania m.in. tarczycy - TSH, FT3, FT4, cukru.

Po drugie musiałabym prześledzić Pani dietę czy oby na pewno jest prawidłowa. Aby schudnąć powinna być Pani na ujemnym bilansie energetycznym.

Jeżeli jest Pani zainteresowana to można opisać mi na maila jak wygląda Pani dzień pod względem jedzenia a ja zerknę i ocenię, prześlę wskazówki.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl