Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak można sprawdzić, czy to było poronienie?

Witam. Chcialam się dowiedzieć jak można sprawdzić czy była ciaza czy poronilam? Spoznial mi się okres tydzień równy jak nigdy. Zawsze miałam później dzień Góra dwa. Czułam jako kobieta że to może być ciąża. Ale przez przygotowania do świąt nie pomyślałam zrobić testu, caly czas myśląc pewnie dostanę... Jak miałam mdłości kilka razy, bolał brzuch, piersi. Strasznie poddenrwowana byłam, zloscilam się. Doszło do sytuacji ze dzwiglam coś ciężkiego i nagle dostałam plamien jasnych nie czysto czerwonych. Miałam bóle przy tym brzucha. A po kilku godzinach dostałam okresu. 1 dzień miałam intensywny a 3 kolejne słaby. W sumie podobnie jak zawsze. Test zrobiłam w dniu okresu ale była jedna kreska. Czy jest możliwe że byłam w ciąży? Że poronilam? 2 tyg przed tym robiłam morfologia i miałam hemoglobine i inne zaniizone, kreatynine też zanizona. Nie wiem czy mogę to jakoś sprawdzić? Czy jest wszystko ok? Pozdrawiam proszę o pomoc!
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie sposób upewnić się co do przyczyny Pani samopoczucia i niestandardowych plamień menstruacyjnych, które każą Pani domniemywać ciążę.

W rzeczywistości naprawdę duży odsetek poronionych ciąż – nawet kilkanaście procent – to ciąże zakończone przed lub w terminie planowej miesiączki. Stąd wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że doszło do zapłodnienia.

Proszę zapoznać się z odpowiedzią na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-czy-poronienie-samoistne.

W przypadku ciąży (również już po poronieniu) prawdopodobnie jednak test ciążowy wskazałby dwie kreski – nawet mimo poronienia, także badanie laboratoryjnej z krwi na oznaczenie poziomu beta hCG mogłoby wskazać ciążę. Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy