Jak można walczyć z astmą we własnym zakresie?

Mam 17 lat i lubię aktywnie spędzać czas. Od kiedy wykryto u mnie astmę oskrzelową boję się, żeby z tą aktywnością nie przesadzić. Rodzice nie pozwalają mi biegać i wykonywać większego wysiłku, gdyż obawiają się, że mogę dostać ataku duszności. Na astmę leczę się od 2 lat i w ciągu tego czasu tylko 3 razy miałam ataki duszności. Czuję się ogólnie dobrze. Czy można walczyć z astmą za pomocą sportu? Np. poprzez stopniowe zwiększanie codziennego wysiłku? Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Sport nie jest przeciwskazany dla pacjentów z astmą. Odpowienia kontrola, oraz regularne stosowanie leków (jeśli jest do nich wskazanie) eliminują ataki duszności całkowicie. Sport, nie nazbyt forsowny, jest zalecany i poprawia wydolność oddechową. Należy pamiętać jednak, aby wysiłek fizyczny dostosować do swoich możliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty