Jak można walczyć z astmą we własnym zakresie?

Mam 17 lat i lubię aktywnie spędzać czas. Od kiedy wykryto u mnie astmę oskrzelową boję się, żeby z tą aktywnością nie przesadzić. Rodzice nie pozwalają mi biegać i wykonywać większego wysiłku, gdyż obawiają się, że mogę dostać ataku duszności. Na astmę leczę się od 2 lat i w ciągu tego czasu tylko 3 razy miałam ataki duszności. Czuję się ogólnie dobrze. Czy można walczyć z astmą za pomocą sportu? Np. poprzez stopniowe zwiększanie codziennego wysiłku? Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Sport nie jest przeciwskazany dla pacjentów z astmą. Odpowienia kontrola, oraz regularne stosowanie leków (jeśli jest do nich wskazanie) eliminują ataki duszności całkowicie. Sport, nie nazbyt forsowny, jest zalecany i poprawia wydolność oddechową. Należy pamiętać jednak, aby wysiłek fizyczny dostosować do swoich możliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy