Jak można wyleczyć hipochondrię u starszej kobiety?

Moja tesciowa ma hipochondrie pomimo dobrych jak na swój wiek badań wciąż wyszukuje się poważnych chorób meczy wszystkich swoimi problemami i straszy swoja smiecia. na wizytę do psychiatry nie chce iść. Co robić? Dziękuję za odpowiedz

Szanowna Pani,

dobrze byłoby, gdyby lekarz pierwszego kontaktu zasugerował leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, wyjaśnił mechanizm hipochondrii oraz podłoże psychosomatyki.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś