Jak można wyleczyć tyłozgryz?

Witam, rok temu pierwszy raz odwiedziłam ortodontę, który stwierdził u mnie tyłozgryz(łatwo zauważalny, mój profil nie prezentuje się najkorzystniej, broda i dolna warga jest silnie cofnięta), wysokie podniebienie i bardzo wąski łuk zębowy przez co przy uśmiechu wydawać się może, że brakuje mi paru zębów. Do tego zauważyłam, że coraz bardziej moje przednie zęby na górze zaczynają się wykrzywiać. To wszystko obudziło we mnie chęć do wyleczenia mojej wady zgryzu i dążenia do jak najlepszego uśmiechu. Zniechęcił mnie jednak plan leczenia, z którego wynikało, że z aparatami męczyłabym się ok. 6 lat, a na końcu pojawiła się adnotacja do rezultatów, określonych jako "wątpliwe". Czy rzeczywiście leczenie musi być tak długotrwałe, skomplikowane, bolesne, a do tego mało skuteczne? Czy są może jakieś nowocześniejsze metody na radzenie sobie z tego typu przypadłościami? Czy jakieś operacje również mogą wchodzić w grę?

Opisane przez Panią objawy sugerują wadę postawy, asymetrię czaszki i zgryzu, możliwe zaburzenie oddychania i połykania. Problem jest zbyt złożony by bez konsultacji można było wskazać optymalne rozwiązania Pani wady. Pozdrawiam