Jak można zminimalizować szkodliwe skutki alkoholu przy przewlekłym spożywaniu?

Jak można zminimalizować szkodliwe skutki alkocholu przy przewlekłym spożywaniu? Moje metody to : nawadnianie organizmu (woda z sokiem z cytryny plus miód), witamina C, MSM, tabletki na wątrobe (esentiale forte), preparaty witaminowo mineralne. słyszałem też o acetylocysteinie, czy to bezpieczne? Czy można zrobić coś jeszcze poza nie piciem? Pozdrawiam

Dzień dobry,

proszę pamiętać, że najlepiej zapobiegać niż leczyć. Nie ma lepszej ochrony wątroby ( która jednak możliwości regeneracyjne przy dużej ilości alkoholu ma ograniczone) jak ograniczenie spożywania alkoholu.
Proszę także pamiętać, że duża ilość tabletek może niekorzystnie wpływać na przewód pokarmowy i w tym momencie zaczyna się błędne koło.

Pozdrawiam