Jak naturalnie obniżyć cholesterol?

Witam.Jak zrobić aby obniżyć cholesterol bez chemicznych tabletek gdyż i mój organizm ich nie toleruje???? / CHL = 280.POZDRAWIAM.Basia

Dzień dobry Pani Barbaro,

Proszę wykonać pełny profil lipidowy, który pokaże z jakimi frakcjami cholesterolu ma Pani największy problem. Na początku należy włączyć dietę przeciwmiażdżycową - dostępne są u lekarzy lub można je znaleźć w internecie i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, min. 4 x w tygodniu po ok. 30 min. W przypadku nadwagi lub otyłości wskazana redukcja masy ciała. Jest sporo suplementów mających na celu redukcję stężenia cholesterolu, jednak, aby je dobrze dobrać najlepiej znać dokladny profil lipidowy.Jeśli nie będą skuteczne wskazane jest leczenie farmakologiczne celem redukcji ryzyka sercowo-naczyniowego, a więc profilaktyki m.in. nadcisnienia, zawału serca i udaru mózgu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz