Jak nauczyć się żyć z nerwicą?

Witam. Od dawna zmagam sie z czyms co powoduje moje przygnebienie, czasami strach i lek przed czym czego nie widze albo tym co sobie wyobraze. Nie bylo tak zle, do teraz kiedy lek przychodzi i odchodzi w roznych sytuacjach, odczuwam to w srodku w przeponie i w oczach, ktore bola bardziej jesli sie bardziej denerwuje. Moi rodzice maja nerwice i czuje, ze ja ja tez mam, i czytajac symptomy duzo sie zgadza. Chcialbym nauczyc sie z nia zyc i ja zrozumiec bo niestety bardzo mi doskwiera. Sebastian

Witam,

ma Pan dużą świadomość swojej sytuacji. Zachęcam Pana do spotkania się z lekarzem psychiatrą, głównie po to by postawił odpowiednią diagnozę i ocenił, na ile jest konieczne przyjmowanie przez Pana leków. Dobrze by było, gdyby skorzystał Pan z psychoterapii, by nauczyć sobie radzić z objawami lęku oraz zniwelować przyczyny jego pojawiania się.

Pozdrawiam
Ewa Czernik