Jak ocenić wynik TSH u 70-latki?

witam. Co oznacza wynik TSH 3 .mój wynik 0.656. ? zakres referencyjny 0.27-4.20 , kobieta 70 lat. dziekuje i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pani wynik TSH mieści się w normach podanych przez laboratorium. W związku z tym najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Dla pewności można jeszcze dodatkowo skonsultować ten wynik z lekarzem, który zlecił Pani badanie i ma wiedzę o aktualnym stanie Pani zdrowia. Najlepiej bowiem rozpatrywać wyniki w oparciu o wywiad lekarski, ogólny stan zdrowia oraz inne wyniki podstawowych badań krwi.

Normy TSH zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani po kliknięciu w poniższy link:

https://portal.abczdrowie.pl/norma-tsh-dla-20.

Znaleźć tam można informacje, które mówią, że im kobieta jest starsza, tym normy TSH bardziej się rozciągają.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.