Jak odbudować na nowo zdrowe jelita?

Od ponad roku borykam się z problemem przewlekłej biegunki, najczęściej rano. Dopiero niedawno udało mi się zdiagnozować, iż przyczyną może być nadmierne palenie marihuany (cały tydzień, dzień/dwa przerwy i znowu). Obecnie jestem na detoksie i odczuwam efekty uboczne pod postacią częstych biegunek. Dodatkowo codziennie rano w moim pokoju czuć odór, nadmiernie się pocę w nocy (od czasu kiedy zacząłem częściej palić zaczęło to występować). Prosiłbym o poradę jak odbudować na nowo zdrowe jelita ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, nawadniania, przynajmniej 2 litry wody dziennie, odstawienie papierosów, marihuany, alkoholu. Do rozważenia przyjmowanie probiotyku, aby odbudować florę jelitową.