Jak odczytać biopsję guza tarczycy?

witam serdecznie zrobilam biopsje guza tarczycy o wielkosci 2 cm moj lekarz endokrynolog zachorowql bardzo powaznie i prosze mi pomuc w odczytaniu biopsji zanim bedzie moja wizyta u nastepnego endokrynologa : liczne zespoly nablonka pecherzykowego tarczycy ogniskowo o strukturze litej - Bethesda lll .Dodam ze po kilku miesiacach dzisiaj mialam zrobione usg i guz sie powiekszyl ale nie powiedziano ile i czekam na list i termin do specjalisty . Prosze o pomoc pozdrawiampozdrawiam

III - kategoria używana tylko wtedy, gdy nie jest możliwe uściślenie rozpoznania cytologicznego; wskazana kolejna BACC za 3-6mcy, to rozpoznanie stanowi per se podstawę do rozważenia leczenia operacyjnego w przypadku występowania istotnych cech ryzyka w obrazie USG.