Jak odróżnić manię psychotyczną od zaburzeń schizoafektywnych?

Witam Jak odróżnić manie psychotyczna od zaburzeń schizoafektywnych i schizofreni paranoidalnej?Co różni te choroby?Czy w mani psychotycznej bywają urojenia religijne i prześladowcze?

Ponownie wyjaśniam,że stan psychotyczny jest tzw.stanem ostrym,wywołującym urojenia,które moga być róznej treści,zależnie od osobistych skłonności.

Zaburzenia te rzeczywiście mogą być do siebie zbliżone jak chodzi o objawy. Diagnostykę powinien podjąć specjalista (psychiatra, psycholog kliniczny). Kluczowe będzie przeanalizowanie pełnej historii choroby, zmienności faz i przebiegu rozwoju, a także obecnego obrazu klinicznego.