Jak odstawić Clonazepam?

Dwa dni temu pisałam do Pani o swoich problemach. Czy tylko psychoterapia może mi pomóc? Psychiatra faszeruje mnie tylko tabletkami, które mi nie pomagają. Już nie wiem co mam zrobić by być jak kiedyś uśmiechniętą, aktywną i znowu malującą obrazy kobietą. Czuję się zatracona. Gdzieś zbłądzilam, ktoś mi zrobił krzywdę. Pragnę kochać i być kochana, mieć pracę, uwolnić się od Clonazepamu i poczuć, że warto było walczyć. Dziękuję

Dzień dobry. Jeśli jest Pani osobą uzależnioną od Clonazepamu to oprócz leczenia u psychiatry koniecznie powinna Pani zgłosić się do specjalisty zajmującego się ową problematyką aby nauczyć się rozpoznawać mechanizmy uzależnienia oraz poznać sposoby radzenia sobie. Zalecam szczerą i otwartą rozmowę z lekarzem ,który Panią prowadzi na temat leków w innym wypadku nie będzie mógł Pani udzielić pomocy. Najsensowniejszym rozwiązaniem jest korzystanie jednocześnie z psychoterapii i wsparcia lekarza psychiatry.