Jak odżywiać dziecko niepełnosprawne umysłowo?

Pytanie do dietetyka...jak odżywiać dziecko niepełnosprawne umyslowo chore które ma juz 30 lat wazy 100 kg a wzrostu ma 165 ..jakie produkty.jaka dietę zastosować..bo juz nie wiem jak odchudzic brata.. Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani,
Pani Brat nie jest już dzieckiem i nie powinna Pani w taki sposób myśleć o jego diecie. Jako 30-letni człowiek jest dorosłym i potrzeby jego organizmu są zupełnie inne niż u dziecka, inne powinny być produkty na których opiera się żywienie. Pani brat jest osobą bardzo otyłą i powinni Państwo koniecznie zasięgnąć pomocy specjalisty (porady związane z leczeniem otyłości są refundowane przez NFZ). Biorąc pod uwagę specyfikę przypadku, mogące występować problemy z tolerancją różnych produktów spożywczych nie sposób udzielić Pani pomocy bez możliwości dokładnego zapoznania się z Państwa sytuacją. Nie ulega wątpliwości jednak, że dieta jest konieczna. Przy takim stopniu otyłości brat będzie miał bowiem nie tylko liczne powikłania negatywnie odbijające się na zdrowiu i samopoczuciu, ale także ogromny dyskomfort fizyczny związany z ograniczeniem ruchliwości. Życzę Państwu powodzenia.