Choroby psychiczne a starania o dziecko

Jesli kobieta ma 30lat cierpi na schisofrenie hebefreniczna a mezczyzna jest uposledzony umyslowo czy warto miec dziecko czy lepiej kupic sobie mieszkanie

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do psychologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie zalecenia,

Dzień dobry!

Osoby takie powinny otrzymywać stałą pomoc i wsparcie zarówno lekarza psychiatry, jak i psychologa oraz np. asystenta rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Są to osoby, które dobrze znają parę, specyfikę ich trudności, możliwości i ograniczenia - i może trafnie doradzać i wspierać w ewentualnym założeniu rodziny.

Pozdrawiam!