Przemoc psychiczna w stosunku do dziecka

Co powinnam zrobić?Mój ojciec jest cholerykiem,denerwuje się z błahych powodów,krzyczy,używa wobec mnie wulgaryzmów,wypomina wiele rzeczy,czasem zastrasza,że wyrzuci mnie z domu,pije co niedziele,raczej to ja wyciągam do niego rękę,mimo,że to była jego wina,przez to boję się o swoją przyszłość,o to,że nie będę miała gdzie mieszkać.Czasami nie mam sił,boję się żyć.

Warto skonsultować się z psychologiem lub terapeutą uzależnień (zajmuj się także rodzinami osób uzależnionych i osobami współuzależnionymi). Wesprze i pomoże nauczyć się stawiać granice, umocnić poczucie sprawstwa i bezpieczeństwa, a także realizować swoje potrzeby. Byłoby to wskazane, szczególnie że jak rozumiem, sytuacja trwa już od dłuższego czasu i długo boryka się Pani z trudnościami samodzielnym dokonaniu zmiany.

Dzień dobry!

Proszę pomóc samej sobie i pozwolić udzielić sobie pomocy - proszę zgłosić się np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet itp.

Pozdrawiam!