Szanse na posiadanie dziecka osoby chorej psychicznie i upośledzonego umysłowo

czy kobieta 30lat chora na schisofrenie hebefreniczna i chlopak 41lat uposledzony umyslowo czy moga miec dziecko zdrowe czy chore by sie urodzilo, dodam ze kobieta pracuje jako sprzataczka a chlopak jest na rencie i daje 250zl mieszkamy z mama marzeny, gdy matka by umarla mielibysmy 500zl na jedzenie na 3osoby.czy jest sens sprowadzac dziecko na swiat.bo boje sie samotnosci na starosc

Witam,
Pisze Pani, że "boi się Pani samotności na starość".
Wychowanie dziecka to bardzo duże zadanie - wymaga - jak Pani na pewno wie - wielu starań i wielu wydatków.
Na pewno chcielibyście, aby Wasze dziecko było szczęśliwe.
Jak Pani myśli - ile wysiłku dodatkowo musielibyście przeznaczyć, aby zadbać o dziecko tak jak chcielibyście?
Dziecko teraz też nie jest gwarancją opieki za kilkadziesiąt lat.
Przez te lata wiele się może zmienić.
Pani ma teraz 30 lat - do tej "starości" ma Pani bardzo wiele lat jeszcze!
Możecie Państwo dbać o siebie. Możecie szukać przyjaciół, z którymi nie będziecie się czuli samotni.

Pozdrawiam serdecznie

Artur Brzeziński

Witam Panią Serdecznie,

Trudno na Pani pytanie odpowiedzieć i myślę, że nikt nie podjąłby się, żeby na nie zdecydowanie odpowiedzieć.
Wychowywanie malutkiego dziecka jest bardzo odpowiedzialne, wymagające dużej dojrzałości i zaangażowania emocjonalnego, energetycznego, materialnego i wiele innych...
Jest również potrzeba posiadania przez rodziców odpowiednich zasobów, a z Pani opisu wynika, że byłyby niedobory.

Do rozważenia pytanie, dlaczego ma Pani potrzebę posiadania dziecka, czy dlatego, że pragnie dziecka i jest gotowość na opiekę, czy dlatego że dziecko miałoby spełniać oczekiwania rodziców.

Życzę Pani dobrych wyborów,
Irena Mielnik-Madej