Upośledzenie umysłowe umiarkowane u 32-latki

mam powazany problem jestem osoba nie pelnosprawna umyslowo moge chodzic moj problem polega gdy braknie meza sama sobie nieporadze mam uposledzenie umiarkowane od urodzenia.

Warto, żeby poszukała Pani wsparcia u bliskich, rozmawiała o swoich uczuciach, obawach. Być może także poszukała środowisk i organizacji, w których mogłaby Pani uzyskać wsparcie- wiele takich grup- formalnych i nieformalnych funkcjonuje i wiele osób bardzo chętnie w nich uczestniczy zyskując nie tylko wsparcie osób borykających się z podobnymi problemami, ale często także przyjaciół.

Witam, myślę, że trafnie ocenia Pani swoje możliwości. Rozwiązaniem może być złożenie wniosku o ubezwłasnowolnienie w Sądzie Okręgowym odpowiednim do miejsca zamieszkania. Upośledzenie umiarkowane jest podstawą do takiego ubezwłasnowolnienia. Później Sąd Rejonowy miałby za zadanie wyznaczyć Pani opiekuna prawnego. Dobrze by był to ktoś, do kogo ma Pani zaufanie. Być może mąż pomógłby Pani przebrnąć przez te procedury. Pozdrawiam.