Jak pielęgnować usta po powiększeniu?

Witam. Mam powiększone usta. Jakiś czas temu pojawiły mi się na ustach białe plamki. Dermatolog przepisał mi maść Protopic 0,1%. Czy jej stosowanie wpłynie na szybsze wchłanianie się kwasu hialuronowego?

Maść Protopic nie jest zalecana do "rozpuszczania kwasu hialuronowego" i nie przyspiesza jego wchłaniania. Jeśli jest konieczność rozpuszczenia kwasu hialuronowego trzeba zastosować enzym hialuronidazę. Wracając do maści, nie powinna być stosowana na błony śluzowe więc powinna Pani zachować ostrożność w okolicy ust. Najlepiej zapytać swojego dermatologa, z jakich względów przepisał maść i jak długo ma Pani ją stosować.

Protopic nie powinien miec wpływu na wchłanianie kwasu hialuronowego. Powinna Pani podczas jego stosowania unikać nasłonecznienia. Białe plamki wynikaja zapewne ze zbyt powierzchownego podania kwasu. Objaw jest przemijający.