Jak pokonać nerwicę związaną z jedzeniem?

Witam! Odkad pamietam bałam się nudności i wymiotów, prócz strachu nie utrudniało mi to jakoś bardzo życia ale od kilku miesięcy nieco sie pogorszyło, ponieważ ciężko mi się je, podczas jedzenia mam obrzydliwe scenariusze w głowie, wydaje mi się że jest mi niedobrze jak jem, obawiam się że stanie się to podczas jedzenia, odeszedl apetyt na cos ciepłego, sam suchy prowiant. Jedynie jak się przebudzę to ide zjesc i wtedy tak nie mam..zdiagnozowano mi nerwice. Co ja mogę zrobic z tym jedzeniem?

Witam serdecznie,z tego co piszesz chodzi prawdopodobnie o tzw. emetofobię, ale ponieważ Cie nie badałem mogę tylko przypuszczać.
Radziłbym udać się do dobrego psychoterapeuty. Można to spróbować wyleczyć różnymi metodami psychoterpautycznymi lub przy pomocy hipnoterapii. Jest jeszcze taka mało znana metoda - odgałęzienie
NLP nazywa się Magic Words, też bardzo często pomaga przy fobiach. W każdym razie stosuję ję z powodzeniem.
Pozdrawiam miło

Witam Panią
Pani objawy wskazują na emetofobię, która bardzo utrudnia
normalne funkcjonowanie a czasami nawet hamuje aktywność społeczną.
Przyczyną emetofobii jest najczęściej jakaś nieprzyjemna,
być może traumatyczna sytuacja z dzieciństwa budząca
wstręt , odrazę, a nawet lęk.
Aby Pani pomóc trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do źródła Pani lęku przed wymiotowaniem i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Emetofobia jest uleczalna na drodze odpowiednio dobranej psychoterapii
lub hipnoterapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychoterapeutą.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Diagnoza medyczna wskazująca na podłoże psychologiczne trudności nie jest pełną diagnozą Pani sytuacji. Aby jednoznacznie określić przyczyny i możliwe rozwiązania problemu, potrzebna jest diagnoza psychologiczna. Proszę nie zmagać się samotnie z tymi dolegliwościami, ale skorzystać z pomocy specjalisty. Zachęcam Panią do podjęcia działań w tym kierunku i trzymam kciuki za powodzenie w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.