Jak pomóc 24-latkowi ze schizofrenią?

Mój syn ma 24 lata od 3 lat leczy się na schizofrenię,leczy się rispoleptem 2 mg,efektów leczenia zbytnio nie widać.Ostatnio wystąpiły u niego ;wytrzeszcz oczów,tiki twarzy,trudny z nim kontakt,oraz stany maniakalno-depresyjne takie jak bezsenność,utrata apetytu,,drżenie rąk,czuje zły zapach oraz ogląda parę razy na dzień urywki tego samego filmu o stworach,boli go też głowa,rozmawia z wyobraznią(z głosami),sięga po alkohol,jest pobudzony,chce zmienić swoją tożsamość tj. imię i nazwisko,bije głową o twarde podłoże,mówi mamo dobij mnie. Nic nie robi nie słucha się. Co to może być .Prosze o pomoc będę to konsultować z psychiatrą termin dopiero w marcu.

Witam! Przy zaburzeniach psychotycznych terminy kontaktów z lekarzem prowadzącym nie są tak sztywne jak w innych dziedzinach medycyny. Z tego co Pani opisała można wywnioskować, że jest zaostrzenie paranoidalne z niepokojem i narastającym pobudzeniem psycho-ruchowym i należy dość szybko działać. 2 mg Risperidonu to jest raczej dawka podtrzymująca i jeżeli przy jej przyjmowaniu doszło do zaostrzenia to albo syn oszukuje przy przyjmowaniu leków, albo dawka jest zbyt mała lub należy szukać innego leku. Jeżeli w Przychodni sztywno trzymają się terminów, to proszę skontaktować się z Przychodnią Zdrowia Psychicznego Przyszpitalną lub Przyoddziałową, albo z lekarzem izby przyjęć - powinni udzielić pomocy. Być może potrzebna będzie hospitalizacja psychiatryczna - ustaliliby porządne leczenie, być może w zastrzykach o przedłużonym działaniu (raz na 2 lub 4 tygodnie). Powodzenia W. Łuczkowski.