Jak pomóc bliskiej osobie z silną depresją?

Mój dorosły syn od dwóch lat uczestniczy w terapii z powodu zaburzeń emocjonalnych, jest bardzo depresyjny, żyje w ciągłym stresie, boi się wychodzić do ludzi, nie ma przyjaciół ma zniżone poczucie własnej wartości. Często mówi, że ma myśli samobójcze, nic go nie cieszy, nie czuję zadowolenia z życia, nie ma żadnych pasji. Terapia nie przynosi zadawalających efektów ponieważ mój syn nie wierzy że może się z tego wyleczyć. Proszę o pomoc...

Witam Panią,
Niepokojący jest fakt, że Pani syn od dwóch lat leczy zaburzenia
lękowo – depresyjne i nadal „boi się wychodzić do ludzi, ma myśli
samobójcze, nic go nie cieszy…”
Jeżeli dwuletnie „uczestniczenie w terapii” nie przynosi pożądanych
efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia
i psychoterapeuty.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowo – depresyjne
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani syna do wprowadzenia odpowiednio dopasowanej
psychoterapii w proces leczenia.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl