Jak pomóc kobiecie chorej na ortoreksję?

jak pomoc kobiecie chorej na ortoreksje

Witam,

Proszę Pana, ortoreksja to równie niebezpieczna choroba jak anoreksja czy bulimia.
W związku z tym, że ortoreksja została zaklasyfikowana jako zaburzenie odżywiania stosunkowo niedawno, nie ma jeszcze badań naukowych potwierdzających skuteczność różnych metod.

Jedno jest jednak pewne, ortoreksja to choroba o podłożu psychicznym zatem proszę nie czekać i udać się do psychologa, bo to głównie on tak jak ma to miejsce w przypadku anoreksji czy bulimii poprzez zastosowanie odpowiednich metod jest w stanie najbardziej pomóc pacjentce.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Pomoc specjalistów jest konieczna, ważne jest jednak wybranie odpowiednich, a więc takich, którzy - oprócz kwalifikacji- mają doświadczenie w leczeniu zaburzeń odżywiania. Należy skonsultować się zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i wykwalifikowanym psychoterapeutą, aby wspólnie opracować kompleksowy plan leczenia.