Czy woda gotowana w plastikowym czajniku jest zdrowa?

Czy woda gotowana w plastikowym czajniku jest zdrowa? Boję się, że z tworzywa sztucznego pod wpływem wysokiej temperatury wytrącają się związki niezbyt dobre dla organizmu..

Witam,

Istnieją badania naukowe potwierdzające szkodliwe działanie bisfenolu A (BPA) na organizm ludzki. BPA znajduje się głównie w twardym plastiku, również w plastikowych czajnikach, dlatego też pod wpływem wysokiej temperatury do wody mogą przedostawać się szkodliwe substancje.

Zdecydowanie odradzam kupowania plastikowych czajników.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Wszystkie sprzęty kuchenne muszą mieć certyfikat poświadczajacy ich bezpieczeństwo do kontaktu z żywnością więc jeśli taki czajnik został zakupiony w sklepie to jest wykonany z takiego tworzywa, że jest bezpieczny dla zdrowia.